• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/genclik44taraftarlardernegi/
  • https://twitter.com/genclik_44

M.Yeşilyurt Belediye’nin Azeri Golcüsü

Malatya Yeşilyurt Belediyespor’un Azeri golcüsü Royal Najafov, Azerbaycan’da gol krallığı mutluluğunu yaşadığını belirterek, aynı performansı sergileyip, Türkiye’de de gol krallığı yaşamak istediğini söyledi.

Azerbaycan 1.Ligi’nde gol krallığı yaşayan ve sezon başında Malatya Yeşilyurt Belediyespor’a konuk olan Royal Najafov, performansını bulmaya başladı. Elazığ Yolspor deplasmanında iki gol kaydeden Azeri golcünün takım arkadaşlarıyla arasındaki diyalog, çalışkanlığı ve hırsı teknik heyetin yüzünü güldürüyor.

“BİZ,’BİR MİLLET İKİ DEVLETİZ”

Malatya Yeşilyurt Belediyespor’da güzel bir ortam olduğunu ve kısa sürede uyum sorununu atlattığını ifade eden Azerbaycanlı golcü, “Azerbaycan’dan geldim. Azerbaycan ve Türkiye hemen hemen aynı ülke, biz ona ‘bir millet iki devlet diyelim.’ Kardeş ülkeyiz. Hemen hemen aynı dili konuşuyoruz. Azerbaycan’dan Malatya’ya geldim, sadece ortam değişikliği oldu. Hocalarım ve takım arkadaşlarımın sayesinde uyum sorununu hallettim. Takımda güzel bir ortam var. Geldiğimden buyana herhangi bir yabancılık çekmedim” diye konuştu.

“YEŞİLYURT BELEDİYESPOR’DA GOL KRALLIĞI YAŞAMAK İSTİYORUM”

Najafov, Azerbaycan’da gol krallığı yaşadığını anımsatarak, şunları söyledi: “Her zaman hocalarım, takım arkadaşlarım ve taraftarların, dışarıdan söylenenleri yapmaya çalışıyorum. Her zaman ben, kendi kendimi baskı altına almaya çalışıyorum. Birinin bir şey söylemesi beni hiçbir zaman baskı altına almaz. Ben her aman bir yaptımsa iki, iki yaptımsa üç yapmaya çalışırım. Kendimde hata ararım ve bunu düzeltmeye çalışırım. Azerbaycan’da gol krallığı yaşadım. Malatya’ya da takıma yardımcı olmaya geldik. Allah nasip ederse burada da gol kralı olurum.”

“ÜST SIRADAKİ TAKIMLARLA ARAMIZDAKİ PUAN FARKINI AŞAĞIYA ÇEKECEĞİZ”

Azeri golcü, gruptaki her takıma saygı duyduklarını belirterek, “Biz, hiç kimseden kendimizi zayıf görmüyoruz. Dersimspor ve Adıyaman 1954 Spor karşılaşmalarını herkes izledi. Dersimspor’a 1-0 kaybettiğimiz karşılaşmada hakemin çok büyük bir hatası vardı. Gol pozisyonunda 3-4 metrelik bir ofsayt vardı, o pozisyon olmasaydı en kötü ihtimal beraberlikle dönecektik. Adıyaman 1954 Spor karşılaşmasında ise tamda birinci dakikada benim bir pozisyonum var. O pozisyonda hakem penaltıyı vermedi, döndü bizim ceza sahamızda hiçbir şey yok, penaltı verdi ve maç başka bir yere döndü” dedi.

İyi bir ekip olduklarını dile getiren Najafov, “Kötü takım olduğumuzu düşünmüyoruz. Liderle aramızda 6 puanlık bir fark bulunuyor. Bu o kadarda büyük bir fark değil. İki maçlık bir fark bulunuyor. Deplasmanda o takımları yenebileceğimize inanıyoruz. Orada kadarda puan farkını aşağıya çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
480 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Taraftarın Sesi